Sea Destiny
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sea Destiny

Forum dedicat lui Ionela
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Mii de cuvinte doar pentru a exprima o stare, un sentiment.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Ianina
Founder
Founder
Ianina


Numarul mesajelor : 240
From : un loc din povesti
Data de inscriere : 08/06/2007

Mii de cuvinte doar pentru a exprima o stare, un sentiment. Empty
MesajSubiect: Mii de cuvinte doar pentru a exprima o stare, un sentiment.   Mii de cuvinte doar pentru a exprima o stare, un sentiment. Icon_minitimeSam 10 Mai 2008 - 19:03

Dragul meu Inger...

a mai trecut o zi, iar perdeaua plina de tristete s-a lasat peste sufletul meu...As vrea sa intind mana si sa fii aici, dar nu esti...uneori ma doare ca nu esti, ca te alung departe si te strang cu atata putere incat ma intreb cum mai respiri..., dar stiu...stiu cum respiri ca imi spui in fiecare zi...respiri prin mine....zambesti prin mine...esti mai puternic prin mine...iar viata pentru ca eu exist nu mai este atat de grea...
dar...azi am deschis fereastra...mi se parea ca iti aud falfaitul tau larg si frumos la geam..., insa lacrimile de pe obraji mi-au aratat ca nu...ma inselam..., dar totusi auzeam falfaitul aripilor tale..."unde esti?...ooff doamne, unde esti?"....si am inchis ochii...erai acolo...in visele mele...incercai sa urli si sa zbori afara...sa vii la mine...sa ma iei in brate...sa ma saruti si sa imi spui..."sunt aici draga mea"...., dar ferestrele neputintei si ale visului erau prea tari...uneori par ca ne inving..., dar NU..., nu au cum...cum sa invinga un inger si un elf...uneori ma intreb care e elful si care e ingerul....caci pentru tine si eu....tot inger sunt...ingerul tau...cel care te pazeste de tot ce e rau...care te iubeste...care se bucura sa stie ca existi...
Am sa deschid ochii...nu pot sa te vad cum te chinui sa iesi din vis ca sa fii langa mine...dar, falfaitul a incetat...am inchis ochii din nou...erai acolo..., dar erai linistit...zambeai....ai aflat defapt ca erai in sufletul meu...peste tot...numai tu...si...ai zambit!

Incalzeste-mi inima de oriunde ai fi...Ingerul meu drag...si zambeste....cu zambetul tau pot urca muntii si pot razbate prin orice...doar printr-un zambet...Ma intreb printr-un sarut al buzelor tale...cat de invincibila as fi?
Te vad si te simt Ingerul meu...iti aud inima cum bate prin inima mea...si iti simt rasuflarea prin rasuflarea mea....caci asa am ajuns...sa traim unul prin altul...!








Dragul meu Inger...nu stiu de multe ori unde mi-e gandul...unde esti tu...pare de multe ori ca esti atat de departe incat incep sa cred ca totul in jur este vis..., iar in acest vis doar noi suntem reali...cu tipetele si urletele sufletelor noastre...Te-am auzit in suflet cum m-ai strigat cu disperare si...iata-ma dezbracata de tot...goala in mijlocul durerii si disperarii...doar eu si atat...si pentru prima data in viata nu mi-e teama..nu mi-e teama ca ma citesti ca pe o carte deschisa si vei stii excat ce sa imi spui...nu mi-e teama ca vezi ceva si nu iti va placea...nu mi-e teama...ma simt ca un tablou plin de miresme de uleiuri si culori vii...mai vii ca niciodata, iar tu...ma admiri si ma tii pe palmele tale frumoase...si stiu cat de minunata sunt...Si asa am invatat sa aud in culori...sa vad in ritmuri...sa zbor in ape de un albastru feeric...si sa ma las tinuta pe aripile tale...fara sa ma gandesc ca voi cadea vreodata.

Striga-ma din nou Ingerul meu...sa stiu ca nu esti un vis...sa stiu ca la capatul acestei dureri si acestui dor...ma auzi tu...striga-ma pe nume si voi stii ca esti tu.





E din nou noapte...luna imi bate in geam...privirea mi se pierde departe...dincolo de fereastra...dincolo de timp si stele...acolo unde ma tii in bratele tale frumoase si ma alinti...unde paraiasele canta cristalin, iar zambetul tau se pierde peste chipul meu imbratisandu-l si alintandu-l...
Acuma nu fac nimic...decat las o lacrima de dor sa cada...ma asez in pat si strang visele la piept...sufletul parca uita cateva clipe sa respire..., dar un zambet copilaros mi-a aparut in coltul gurii...stiu ca mi-ai trimis sarutul de noapte buna si...iti multumesc gandule...
Noaptea uneori e greu sa iti spun...noapte buna gand drag...hai sa ne luam de mana si sa alergam printre coaci batrani si iarba cruda si verde...sa ne asezam intre flori si sa adormim..., dar am sa iti spun...noapte buna gand drag...noapte buna inger frumos...tine-ma intre aripile tale ca sa pot sa nu te las sa pleci...





este a nu stiu cata noapte...timpul?..nu il mai stiu...pentru prima data vreau sa uit ca exista timp...vreau sa uit ca exista luna...ma dor stelele din suflet si ma doare sarutul lunii...as vrea sa ma acopar sa nu ma mai vada...i-am smuls ingerului meu din prea multa dragoste...pene din aripi...i-am atins sufletul...cu amintiri...as vrea sa mor pentru o clipa si sa ma nasc fara ieri...fara alaltaieri...fara ani din viata...as vrea sa pot...Doamneee...as vrea sa imi scot sufletul afara...sa il pun pe palma lui...as vrea sa poata sa ii deschida fiecare celula de timp...fiecare secunda...fiecare particica...as vrea sa strige o dta si sa auda ecoul revenind...peste tot e doar el..., dar din pacate...sunt si amintiri..., iar eu nu le pot sterge...
e pentru prima data cand vreau sa imi merit lacrimile si ma bucur ca ma dor...ca imi sfasie obrajii...ma bucur ca lasa urme..ce bine Doamne ca ai lasat durerea...ce bine ca uneori sufletul ne sfasie...ce bine ca din cand in cand mai uitam sa respiram de disperare...Doamneee...inchide Cerul o clipa...roteste timpul...intoarce secundele...pune-ma din nou pe palma Ta...acolo unde m-ai plans...si soarbe-ma...te rog...si daca vrei...uita sa ma mai plangi...uita sa mai intorci timpul...dar lasa-mi te rog doar atat...iubirea ce i-o port...atat...nimic altceva nu ITI cer...
afara frigul si-a facut din nou casa...vantul se tanguie...lumina ce se vede de pe la case e rece...pana si cerul e rece azi...poate pentru prima data si mie mi-e rece...mi-e rece de mine...ma urasc si as vrea sa..., dar ce importanta mai are?...nici una poate.....dar te rog luna, cer, stele...uitati-ma azi...mangaiati pe altcineva...eu vreau sa uit de mine...vreau sa dorm...atat
noapte buna ingerul meu oriunde ai fi...iti multumesc ca existi si existi atat de frumos...iarta-ma ca inainte de a fi ingerul tau am fost si eu iremediabil om...am facut alegeri proaste si pasi tampiti...iarta-ma ca am zambit uneori in calea mea inainte de a fi tu..., dar singuratatea uneori ucide...azi...a reusit sa ma ucida pe mine...dar probabil doar pentru o clipa...pentru ca pentru restul eternitatii vreau sa te iubesc pe tine...
Sus In jos
Terin
Admin
Admin
Terin


Altele / Nu dezvălui Numarul mesajelor : 161
From : Ynimuria
Hobby-uri : Techs
Data de inscriere : 07/06/2007

Mii de cuvinte doar pentru a exprima o stare, un sentiment. Empty
MesajSubiect: foarte frumos   Mii de cuvinte doar pentru a exprima o stare, un sentiment. Icon_minitimeVin 16 Mai 2008 - 16:23

Foarte frumos.
mie imi place cum se exprima iubirea, e frumos, de vis.
Sus In jos
https://sea-destiny.forumgratuit.ro
 
Mii de cuvinte doar pentru a exprima o stare, un sentiment.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sea Destiny :: Jurnal de bord :: Dragostea-
Mergi direct la: